Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

10-06-2026

Sukcesy naszych lekkoatletów w Finale Dolnośląskim

Dnia 09.06.2026 roku w Polkowicach odbył się Finał Dolnośląski Igrzyska Dzieci w Indywidualnej Lekkoatletyce. Nasi uczniowie, po raz kolejny udowodnili, że reprezentują wysoką formę, przywożąc trzy medale. Bezkonkurencyjni okazali się sprinterka Vanessa Grześków w biegu na dystansie 60m z wynikiem 8,20s. (rekord szkoły) i kulomiot Leon Kieryluk w pchnięciu kulą z wynikiem 9,80m, zdobywając złote medale.

10-06-2026

Dzień Dziecka w Mandorii

2 czerwca uczniowie klas 4a, 4c i 5b świętowali Dzień Dziecka podczas wycieczki do Mandoria Miasto Przygód – największego w Europie parku rozrywki znajdującego się pod dachem. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji dostarczających niezapomnianych emocji. Uczniowie korzystali z licznych karuzel, rollercoasterów, zjeżdżalni oraz innych atrakcji, które zapewniły świetną zabawę zarówno miłośnikom mocniejszych wrażeń, jak i tym, którzy preferują spokojniejsze formy rozrywki. Nie brakowało śmiechu, radości i wspólnie spędzonego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

10-06-2026

Dzień Dziecka w Hydropolis

1 czerwca uczniowie klas 3a, 3b, 3c i 2c wybrali się na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu. Był to wyjątkowy sposób na spędzenie Dnia Dziecka - pełen ciekawych odkryć, zabaw i nowych doświadczeń. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję poznać wiele interesujących faktów o wodzie i jej znaczeniu w naszym życiu. Interaktywne wystawy, efekty multimedialne i różne atrakcje sprawiły, że nauka była niezwykle ciekawa. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ekspozycje i chętnie korzystali z przygotowanych stanowisk.

10-06-2026

Śladami historii

Pod koniec maja uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Gross Rosen. Zwiedzanie poprzedzone zostało prelekcją o tematyce obozowej , którą przeprowadził Pan Piotr Kucznir. W poruszający sposób uczniowie zostali mentalnie przygotowani do obozowej tematyki i obrazów , które pokazują cierpienie i skutki wojny. Wycieczka była ważną lekcją dla każdego ucznia.

10-06-2026

Klasy trzecie i czwarte w trójboju lekkoatletycznym.

W dniu 3 czerwca 2026r w Leśnej odbył się finał powiatowy w trójboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt, dla klas III i IV. Nasi uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych : bieg na 60 metrów, skok w dal, oraz rzut piłeczką palantową. Uzyskane przez uczniów wyniki pozwoliły naszym trzecioklasistom zdobyć IV miejsce wśród dziewcząt i chłopców. Natomiast czwartoklasiści wśród chłopców zajęli miejsce III, a dziewczyny II miejsce.

08-06-2026

„Żyjemy zdrowo” w SP1 w Lubaniu

Od marca uczniowie klasy 5 b pod opieką wychowawcy Izabeli Biezy- Waśniewskiej realizowali zadania związane z udziałem w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Żyję zdrowo”. Obejmowały one pięć filarów zdrowia: ruch, zdrowe żywienie, higienę cyfrową, redukcję stresu oraz emocje i relacje. W ramach tego programu uczniowie odbyli lekcje w oparciu o przygotowane scenariusze i uzupełniali swoje „Refleksowniki”, czyli narzędzia, które mają służyć w lepszym poruszaniu się w świecie emocji, relacji, zdrowego stylu życia.

08-06-2026

Trzy dni pełne wrażeń

W dniach 27-29.05.2026 klasy 6a,6c i 8d uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Wieliczki, Krakowa i Energylandii. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć, a także był okazją do zdobycia nowej wiedzy i integracji między klasami.

08-06-2026

Wycieczka do zoo

W dniu 1 czerwca br. uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w niezwykle fascynującej wycieczce do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Głównym punktem programu były wyjątkowe warsztaty edukacyjne zatytułowane „Bliskie spotkania z małpami”. Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonych edukatorów, uczestnicy mieli okazję z bliska przyjrzeć się życiu, zwyczajom oraz inteligencji naszych najbliższych ewolucyjnych krewnych.

08-06-2026

Kolejny sukces w konkursie!

Konkurs fotograficzny pn. „Świat jest piękny” stawiał za nadrzędny cel promowanie pozytywnych wartości, uwrażliwianie na piękno natury oraz dostrzeganie wyjątkowości w z pozoru zwyczajnych momentach. Znakomite wyczucie światła, kompozycja, nieszablonowe spojrzenie na zwykłą rzeczywistość okazały się kluczem do zwycięstwa. Niezwykła wrażliwość naszych pasjonatek fotografii i umiejętność uchwycenia przez nie chwili zachwyciły jury.

04-06-2026

Grad medali na Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci

Dnia 26.05.2026 roku w Olszynie odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci, w których nasi uczniowie zdobyli 12 medali.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...